3 райони замість 11: обговорено імовірний новий варіант районного поділу Чернівецької області
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 3-11-2019, 10:57
Переглядів: 20
1 листопада 2019 року в облдержадміністрації експерти, представники районів, депутати обговорили варіанти удосконаленого адміністративно-територіального устрою районного рівня Чернівецької області.

3 райони замість 11: обговорено імовірний новий варіант районного поділу Чернівецької області

 

 

Під час заходу було обговорено підходи та критерії згідно яких відбуватиметься реформа на субрегіональному рівні.

Як зауважив д.е.н., завідувач кафедри державного управління Українського католицького університету Віктор Борщевський: «Реформування адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні сьогодні є одним з основних пріоритетів нашої держави, оскільки від його успішного завершення залежить загальний успіх не лише децентралізації влади, але й інших важливих реформ, насамперед освітньої та медичної».

Укрупнення районів – потреба, яка виникла через динамічний процес формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Існуючі місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування втрачають підстави для здійснення визначених законом повноважень – ці повноваження здійснюються відповідними об’єднаними територіальними громадами.

Крім того, несистемне та несинхронізоване формування мережі територіальних органів центральних органів виконавчої влади призводить до того, що житель одного й того ж населеного пункту району для отримання відповідних послуг у кожному міжрайонному територіальному підрозділі ЦОВВ змушений їхати у різні місця області.

На думку асистента кафедри фінансів і кредиту ЧНУ ім. Ю. Федьковича, експерта Малопольської школи публічного адміністрування Романа Жебчука, з огляду на необхідність формування умов для збалансованого розвитку території, географічні особливості (значні площі мають гірський характер) та етно-культурний склад населення регіону важливим є корегування пропонованого профільним Міністерством варіанту субрегіонального із врахуванням вказаних особливостей, зокрема збільшення кількості районів та можливе виокремлення м.Чернівці як міста — обласного центру.

Узагальнений варіант удосконалення субрегіонального рівня в Україні буде скерований до Міністерства розвитку громад та територій України.

Експертна думка буде враховуватися під час підготовки проекту Закону України щодо адміністративно-територіального устрою України,  розроблення та прийняття якого заплановані на ІV квартал 2019 – І квартал 2020 року. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Взяв участь в обговорення "Формування нового районного поділу у Чернівецькій області" т.в.о. голови Кіцманської райдержадміністрації Юрій Косар. Він в черговий раз  звернувся до присутніх з пропозицію укрупнити Кіцманський район, приєднавши до нього Заставнівський. Юрій Косар аргументував економічну доцільність та спроможність існування району в такому складі: "Оскільки Кіцманський район посідає постійно лідируючі позиції по соціально-економічному розвитку то доцільніше його зробити центром і вже до нього додати інші райони. Саме тут діють установи адміністративного та соціального призначення, що сприяє наданню якісних послуг його жителям. Географічне розташування та віддаленість від центру новоствореного району створюватиме перешкоди у отриманні послуг населенням".

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Громадсько-політичний тижневик
"Вільне життя"

Передплатний індекс: 61546

Адреса: 59300, м.Кіцмань,
Чернівецької області,
вул.Незалежності, 62, А.

Тел. (03736) 2-37-05, 2-12-22, 2-15-78,
2-39-72, 099-209-20-82.

web-сайт: www.freelife.cv.ua,
E-mail: free_life@ukr.net


Особистий кабінет
Особистий кабінет