16 червня на Буковині відзначають Зелені свята або Трійцю
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 16-06-2019, 12:06
Переглядів: 232

У зв’язку зі святами українці відпочиватимуть три дні поспіль

16 червня на Буковині відзначають Зелені свята або Трійцю

Трійця, або Зелені свята – це одне з головних християнських свят в Україні.

 

Православні відзначають його на 50 день після Великодня, а західні християни — на 57 день.

У 2019 році Трійця випадає на неділю, 16 червня. На Кіцманщині в цей день у деяких селах також храмове свято.

 

Традиції святкування Трійці

Сьогодні православні несуть зелені гілки, а також букети лугових квітів у храми для прикраси. Також церкви прикрашають гілками берези, бузку, клену. Це все символізує оновлення душі. Вранці в церквах проводиться Божественна літургія, а після неї — особлива служба з читанням коліноприклонних молитов. Священник читає молитви, стоячи на колінах у Царських брамах, лицем до віруючих, а парафіяни при цьому також стають на коліна.

За традицією, Трійцю святкують три дні. У будинках напередодні свята наводять порядок і прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами. Це все символізує процвітання і новий життєвий цикл. Субота напередодні свята вважається поминальним днем. У цей день прийнято молитися за померлих і ставити свічки в церквах за упокій їх душ. Особливо моляться за тих, хто помер передчасною смертю.

Зелена неділя вважається днем активності всякої нечисті і зелень, якою прикрашають будинки — це обереги від нечистих сил. У неділю, після святкової служби, прийнято ходити в гості, а також влаштовувати масові гуляння і ярмарки. Дівчата в старовину йшли до річки, плели вінки і пускали їх на воду, щоб дізнатися, звідки будуть суджені. До цього дня також пекли палянички і роздавали їх незаміжнім дівчатам. Вони зберігали ці шматочки до весілля і замішували їх в тісто для весільного короваю. Вважалося, що вони принесуть в нову сім'ю добробут і любов. Другий день свята називається Клечальний понеділок. Зранку в церквах проходять служби, а після них священники йдуть на поля і читають молитви про благословення на майбутній урожай.

Третій день називається Богодухів день. Дівчата вибирали Тополю — найкрасивішу незаміжню дівчину, прикрашали її вінками, стрічками і водили по дворах. Зустріти Тополю вважалося великою удачею.

16 червня на Буковині відзначають Зелені свята або Трійцю

Що не можна робити на Трійцю

 

У ці дні категорично забороняється працювати, лаятися і думати про погане. В цей день, як і інші важливі церковні свята, не можна шити, прати, прибирати і робити іншу брудну роботу в домі, а тих, хто порушує заборони, чекає біда. В народі на свято Трійці землю вважали іменинницею. А тому головні заборони дня стосуються землі і рослин. В цей день в жодному разі не можна порушувати спокій землі: копати, орати, боронувати, косити траву, колоти дрова, рубати гілки, ламати і пиляти дерева і навіть садити рослини.

У народі вважалося, що на Трійцю у світ людей приходять міфічні істоти — мавки і русалки. І якщо їх прогнівити, вони нашкодять людям. Тому існує заборона поодинці не ходити в ліс або в поле, щоб мавки не залоскотали до смерті. А ще на Трійцю категорично не можна купатися, інакше русалки затягнуть на дно. На Трійцю не можна призначати дату весілля, інакше молоду сім'ю чекає нещасливе життя. Але в це свято здавна дівчата ворожили на судженого. А також у давнину говорили, що якщо хлопець посватався до дівчини на Трійцю, то їхній шлюб буде довгим і щасливим.

16 червня на Буковині відзначають Зелені свята або Трійцю

Вихідні на Трійцю

 

Трійця є офіційним державним святом. До того ж, за законом, якщо свято випадає на неробочий день, то вихідним стає найближчий робочий. Тобто в додаток до регулярних вихідних суботи-неділі українці будуть відпочивати і в понеділок, 17 червня.

Джерело: Молодий буковинець.

Фото з відкритих інтернет-джерел.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Громадсько-політичний тижневик
"Вільне життя"

Передплатний індекс: 61546

Адреса: 59300, м.Кіцмань,
Чернівецької області,
вул.Незалежності, 62, А.

Тел. (03736) 2-37-05, 2-12-22, 2-15-78,
2-39-72, 099-209-20-82.

web-сайт: www.freelife.cv.ua,
E-mail: free_life@ukr.net


Особистий кабінет
Особистий кабінет