Як і чим зміцнити імунітет: 5 простих способів
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 11-04-2019, 14:10
Переглядів: 8

В Україні триває Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я (6-13 квітня), ініційований Центром громадського здоров’я і пов’язаний із Всесвітнім днем здоров’я (7 квітня).

Після зими організм виснажений, імунітет гірше виконує свої захисні функції, тому пропонуємо нашим читачам прості способи зміцнення імунітету навесні.

Як і чим зміцнити імунітет: 5 простих способів

Як і чим зміцнити імунітет: 5 простих способів

Лише 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від більшості захворювань. Ще 10% людей мають вроджений імунодефіцит. Вони хворіють досить часто. У решти 80% сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя.

  •  Що їсти, щоб підвищити імунітет

Щоб захисні сили організму працювали на повну потужність, ваш раціон має бути збалансованим. Тобто ключовим тут є не конкретні продукти в щоденному меню, а сама культура прийому їжі.

По-перше, ніколи не пропускайте основних прийомів їжі: сніданок, обід і вечеря мають бути завжди, а перекуси на ходу мусять відійти в минуле. По-друге, не відмовляйтесь від сезонних і місцевих продуктів. По-третє, сміливо скорочуйте вживання цукру, солі, алкоголю та споживайте лише необхідну кількість калорій.

Споживання великої кількості свіжих продуктів, багатих на антиоксиданти, допоможе вам зберегти здоров’я і підвищити імунітет. Антиоксиданти нейтралізують вільні радикали, знижують ризик серцево-судинних захворювань і раку. Їх джерелом є цитрусові, ягоди, виноград, ківі, яблука, капуста, цибуля і шпинат.

Як і чим зміцнити імунітет: 5 простих способів

  •  Фізична активність та здоровий сон

Якщо ви поки не почали займатись якимось видом спорту, то намагайтесь гуляти щодня. Півгодинна прогулянка допоможе не лише підвищити імунітет, а й покращити роботу мозку, серцево-судинної системи. Крім того, щоденні прогулянки сприятимуть налагодженню сну і зменшенню стресу (стрес і нестача сну теж негативно впливають на загальний стан організму та імунітет зокрема).

Не забувайте про свіже повітря вдома і на роботі: регулярно провітрюйте приміщення.

  •  Уникайте стресу

Звісно, стрес є частиною життя, і з ним стикається кожен з нас.

Однак довготривалий стрес може зробити вас більш схильними до хвороб, починаючи від застуди і до серйозних захворювань.

Через хронічний стрес на тіло можуть впливати гормони, які негативно позначаються на імунітеті. Високий рівень стресу збільшує виробництво кортизолу, який пошкоджує імунні клітини.

Тому навіть якщо у вас стресовий період, намагайтесь робити речі, які любите, і зустрічатись з людьми, які роблять вас щасливими.

  •  Перевірте рівень вітаміну D і виходьте на сонечко

Вітамін D, відомий як вітамін сонця, може суттєво підвищити ваш імунітет.

Нестача цього вітаміну пов’язана з сезонними застудами та грипом і є доволі поширеною, оскільки ми його отримуємо лише від сонця і з декількох продуктів.

Тому якщо ви схильні до захворювань, перевірте рівень вітаміну D і не забувайте гуляти і підставляти обличчя сонцю.

  •  Підтримуйте здорову вагу

Надмірна вага підвищує ризик розвитку діабету, раку і серцевих захворювань.

Тому не забувайте про збалансовану дієту для підтримки здорової ваги.

Окрім того, щоденні вправи покращують роботу серцево-судинної системи і зменшують ризик захворювань на кшталт раку і остеопорозу.

За матеріалами інтернет-видань.


Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Громадсько-політичний тижневик
"Вільне життя"

Передплатний індекс: 61546

Адреса: 59300, м.Кіцмань,
Чернівецької області,
вул.Незалежності, 62, А.

Тел. (03736) 2-37-05, 2-12-22, 2-15-78,
2-39-72, 099-209-20-82.

web-сайт: www.freelife.cv.ua,
E-mail: free_life@ukr.net


Особистий кабінет
Особистий кабінет