12 або 18 місяців — стільки служитимуть строковики в Збройних Силах України
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 10-04-2019, 16:38
Переглядів: 11

Згідно Указу Президента України,строк проведення чергового (весняного) призову громадян України на строкову військову службу охоплює квітень – червень 2019 року.

12 або 18 місяців — стільки служитимуть строковики в Збройних Силах України

 

Призиваються придатні за станом здоров’я на строкову військову службу громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частинивиповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного вікуі не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Разом з тим юнаки 18-19 років вправі пройти строкову військову службу на добровільній основі, тобто за особистою згодою.

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» термін служби в армії становить:

§18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;

§12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Згідно із ст.119 Кодексу законів про працю України за громадянами, призваними на строкову військову службу, які до призову працювали на підприємствах, в установах чи організаціях, незалежно від підпорядкування і форми власності, зберігається місце роботи та продовжує виплачуватись середньомісячна заробітна плата.

Згідно частини 8 статті 15 Закону після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:

· призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії,зобов’язані прибути в пункті у строк, зазначені в повістці;

· у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного вікузобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строкз дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Тобто, якщо призовнику у строк проведення призову не надійшла повістка, він зобов’язаний самостійно з’явитися до військкомату. Неотримання повістки не є підставою для ігнорування призову. В іншому випадку така особа будепритягнута до відповідальності.

Звертаю Вашу увагу, що ухилення від призову на строкову військову службу відповідно до статті 335 Кримінального кодексу України карається обмеженням волі на строк до 3-х років.

За детальною інформацією Вам слід звернутися в Кіцманський об’єднаний районний військовий комісаріат за адресою: м. Кіцмань вул. Сковороди 15, тел.21633, 21305, 0509100630.

 

Військовий комісар

Кіцманського об’єднаного районного військового комісаріату

майор Олександр ТОВСТИЙ

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Громадсько-політичний тижневик
"Вільне життя"

Передплатний індекс: 61546

Адреса: 59300, м.Кіцмань,
Чернівецької області,
вул.Незалежності, 62, А.

Тел. (03736) 2-37-05, 2-12-22, 2-15-78,
2-39-72, 099-209-20-82.

web-сайт: www.freelife.cv.ua,
E-mail: free_life@ukr.net


Особистий кабінет
Особистий кабінет