Державний бюджет 2019: які ресурси матимуть громади для розвитку
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 4-12-2018, 21:18
Переглядів: 11

Про основні зміни, які чекають органи місцевого самоврядування (ОМС) у 2019 році,розповіли регіональним журналістам на П’ятому Національному прес-клубі реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи», який був проведений в Києві Асоціацією міст України 26 та 27 листопада.

Державний бюджет 2019: які ресурси матимуть громади для розвитку

Фото https://www.auc.org.ua/

 


Про зміни у Бюджетному та Податковому кодексах України інформував Олександр Слобожан - виконавчий директор Асоціації міст України (АМУ).

За його словами, субвенція на розвиток інфраструктури ОТГ, яку вдалося збільшити завдяки АМУ, становииме 2 млрд 100 млн грн. на наступний рік.

Додаткова дотація на медицину та освіту буде складати на наступний рік 14,9 млрд грн. Також зміниться порядок її перерозподілу між місцевими бюджетами. Проблема, яка була цього року – основна частина коштів акумулювалась на рахунках областей, не спрямовувалась до базового рівня і, фактично, об’єднані громади з обсягу субвенції минулого року – 16,5 млрд грн., отримали всього 11%, а міста – 3%. На наступний рік ця проблема має бути вирішена наступним чином: у Бюджетний кодекс внесено зміни про те, що розподіл цієї додаткової дотації в середині областей здійснюється за погодженням з Кабміном. Нагадаємо, цього року обласна рада сама приймала критерії, порядок розподілу і територію, яким надавати цю дотацію.

«Ми запропонували розподіл, за яким 20% фінансування направити на обласні бюджети, 15% - на райони, 30% - на міста, 35% - на ОТГ, тому що там є значна частина сільського населення. Медична та освітня інфраструктури у цих громадах не так розвинені, тому вони мають отримати найбільше ресурсів на формування такої інфраструктури», - О.Слобожан.

Зміни надходжень до місцевих бюджетів

22 листопада Верховна Рада України прийняла зміни до Бюджетного (№9084) та Податкового (№9260) кодексів України. Для забезпечення врахування інтересів місцевого самоврядування та недопущення перекладання на місцеві бюджети додаткових фінансових навантажень Асоціація міст України брала активну участь у підготовці цих законопроектів. В результаті дій АМУ прийняті важливі зміни.

 

У Бюджетному кодексі України:

за бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад закріплено 37% надходжень від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування (потенційні доходи від податку у 2019 році становитимуть 380 млнгрн);

передбачено, що адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, що накладаються виконавчими органами місцевих рад за порушення законодавства про працю, зараховуються до відповідних місцевих бюджетів (зміни вступають в силу з 1 січня).

У Податковому кодексі України:

передбачено збільшення ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50%;

передбачається скасування пільг зі сплати плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення (така необхідність виникла після того, як у 2018 році держава встановила для підприємств залізничного транспорту податкову преференцію із сплати податку за землю, а втрати у 1,2 млрд грн, понесені місцевими бюджетами, не були відшкодовані державою).

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Громадсько-політичний тижневик
"Вільне життя"

Передплатний індекс: 61546

Адреса: 59300, м.Кіцмань,
Чернівецької області,
вул.Незалежності, 62, А.

Тел. (03736) 2-37-05, 2-12-22, 2-15-78,
2-39-72, 099-209-20-82.

web-сайт: www.freelife.cv.ua,
E-mail: free_life@ukr.net


Особистий кабінет
Особистий кабінет