У Драчинцях та Киселеві будуть опорні школи
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 2-02-2017, 19:14
Переглядів: 294

У Драчинцях та Киселеві  будуть опорні школи

 

Одним із нововведень освітньої галузі торік стало створення опорних шкіл, метою яких є забезпечення рівного доступу дітей відповідного віку до якісної освіти. В області торік вже були створені перші три опорні школи. Опорні школи – це один із способів упорядкування шкільної мережі, забезпечення навчального закладу всім необхідним для ефективного оволодіння учнями основ наук та формування їх життєвих і предметних навичок, тобто створення необхідних умов для всебічного гармонійного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я, якісної організації навчально-виховного процесу.
Про те, як відбувається процес створення опорних шкіл у нашому районі, розповідає заступник голови райдержадміністрації Галина Мельничук:

— Ми з відділом освіти, молоді та спорту РДА детально проаналізували мережу і наповненість класів освітніх закладів району, їх матеріально-технічну базу та потенціал і визначили, що є школи, які можуть бути опорними, а інші ЗНЗ доцільніше зробити їх філіями. При цьому початкова школа має залишитися в кожному селі і бути максимально наближеною до проживання учнів. Минулого тижня цей процес розпочався у Драчинцях, на сесії сільської ради, після тривалих обговорень та дискусій, депутати вирішили, що Драчинський ЗНЗ І-ІІІ ступенів буде опорною школою, а Новодрачинський ЗНЗ І-ІІ ступенів буде навчати лише учнів 1-4 класів. Ці зміни будуть втілені в життя з 1 вересня 2017 року за умови забезпечення підвезення учнів до опорної школи та працевлаштування вчителів. Зараз у Новодрачинському ЗНЗ навчаються 46 учнів, працює 21 людина персоналу, з яких 14 — вчителі. В 1-4 класах тут навчається 21 дитина, в 5-8 класах — 25 дітей, у 9 класі немає жодного учня. Тому доцільніше буде організувати підвіз старших дітей до Драчинського ЗНЗ, який має гарну матеріально-технічну базу і хороші умови для навчання та всебічного розвитку школярів. 

У Драчинцях та Киселеві  будуть опорні школи

 

Киселівський ЗНЗ І-ІІІ ступенів також подав заявку на створення опорної школи, тож Киселівська сільрада звернулася з пропозиціями створити філії опорної школи в Борівцях і Шишківцях. Цю пропозицію підтримали в Борівцях, де в навчальному закладі І-ІІІ ступенів навчаються 143 учнів, а в 10 класі — 11 дітей, одинадцятого класу немає, лише одна дитина на індивідуальній формі навчання. Тож доцільно з наступного навчального року  перевести старшокласників у сусідню Киселівську опорну школу. 
Хочу наголосити, що головна мета цієї реформи – дати якісну освіту сільським дітям. Держава планує сконцентрувати матеріальні ресурси та кращі педагогічні кадри в опорній школі, оснастити її сучасним лабораторним, комп’ютерним обладнанням, забезпечити шкільні автобуси для перевезення дітей з довколишніх сіл. І на ці об’єднані заклади виділяють значні бюджетні кошти, які використовують для зміцнення матеріально-технічної бази і опорної школи, і філії. Наразі розглядається можливість створення в районі інших опорних навчальних закладів, але такі рішення мають приймати депутати місцевих рад.

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Громадсько-політичний тижневик
"Вільне життя"

Передплатний індекс: 61546

Адреса: 59300, м.Кіцмань,
Чернівецької області,
вул.Незалежності, 62, А.

Тел. (03736) 2-37-05, 2-12-22, 2-15-78,
2-39-72, 099-209-20-82.

web-сайт: www.freelife.cv.ua,
E-mail: free_life@ukr.net


Особистий кабінет
Особистий кабінет