Медична реформа: лікарі готові, матеріально-технічна база — ні
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 14-04-2018, 09:29
Переглядів: 46

Медична реформа: лікарі готові, матеріально-технічна база — ні

 З 1 квітня вступила в дію медична реформа, відповідно до якої сімейні лікарі зможуть обслуговувати пацієнтів лише після підписання декларації. Як же працює медицина первинної ланки на Кіцманщині? Про це ми запитали керівника комунальної установи «Кіцманський ПМСД» Мирослава Заліщука.

— Теоретично всі медики первинної ланки готові до реформи, але відповідна матеріально-технічна база для цього є не скрізь. Не вистачає не лише комп’ютерів, а й медичного оснащення, потрібен ремонт приміщень. Реалізація медичної реформи вимагає ведення виключно електронного документообігу. Але більшість наших лікарів поки що змушені вручну формувати списки пацієнтів і чекати, поки буде закуплена необхідна комп’ютерна техніка. Проте вже всі амбулаторії району підключені до електронної системи e-Health, лікарі мають необхідні для роботи в системі електронні підписи, електронні поштові скриньки.
Керівник первинної ланки медицини Кіцманщини розповів, що поки що комп’ютерною технікою забезпечені первинні заклади Мамаївської ОТГ (за кошти місцевого бюджету закуплено по 2 набори техніки в Лужанську і Мамаївську амбулаторії), нещодавно Кіцманська міська рада ОТГ передала лікарям місцевої амбулаторії загальної практики сімейної медицини комп’ютерну техніку для облаштування автоматизованого робочого місця лікаря (на знімку).
Днями амбулаторії у Стрілецькому Куті, Шипинцях, Неполоківцях, Киселеві теж отримали комп’ютерну техніку від відповідних місцевих рад. Лашківська сільська рада закупила два комплекти техніки для фельдшерських пунктів Лашківки і Витилівки (ці заклади перебувають у складі Кіцманської амбулаторії).
Загалом же люди досить активно звертаються до сімейних лікарів, щоб підписати декларацію (для цього треба прийти з паспортом, ідентифікаційним кодом, а для дитини узяти ще й свідоцтво про народження).  Тож тепер справа за фінансуванням, щоб усі робочі місця медиків були забезпечені комп’ютерами, без яких реформа не запрацює.
Ольга КУЛЬКО.
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Громадсько-політичний тижневик
"Вільне життя"

Передплатний індекс: 61546

Адреса: 59300, м.Кіцмань,
Чернівецької області,
вул.Незалежності, 62, А.

Тел. (03736) 2-37-05, 2-12-22, 2-15-78,
2-39-72, 099-209-20-82.

web-сайт: www.freelife.cv.ua,
E-mail: free_life@ukr.net


Особистий кабінет
Особистий кабінет