Українська громада в Канаді відзначає День незалежності та інші свята України
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 24-08-2017, 07:29
Переглядів: 162
Під час візиту в Мамаївці керівників танцювальних колективів «Троянда» і «Сопілка» з Канади нашому кореспондентові вдалося поспілкуватись із канадськими українцями та дізнатись, як вони святкують головне державне свято України. Пол Доронюк і Христина Ващишин також розповіли, як відзначають інші українські свята та наскільки їх вразила наша батьківщина.

Українська громада в Канаді відзначає День незалежності та інші свята України

 — Чи бували ви вже в Україні та які ваші враження від візиту?
Пол: Щоразу, коли приїжджаю сюди, я зачаровуюся красою вашої країни. З кожним разом все більше закохуюся в Україну. А на Буковину це мій перший візит.
Христина: Я вже вчетверте перебуваю в Україні, 6 років тому вперше мала ворк-шоп (навчальний захід для обміну досвідом, — ред.) з Русланою Угринчук. Тому дуже зраділа, коли почула про нову нагоду показати наші вміння й побачити майстерність інших, це завжди приємні враження.
— Нас причарували виступи ваших талановитих вихованців, а як вам наші танцюристи?
Христина: Великі молодці! І дуже приємно бачити на ваших танцюристах етнічний одяг, який носили ще їхні бабусі, дідусі. Деталізована робота ваших вишиванок дуже вражає. В Канаді, на жаль, немає можливості придбати такі витвори мистецтва. Ваші вміння та стародавній одяг — це щось надзвичайне.
— Як ви зазвичай святкуєте в Канаді День незалежності України?
Христина: У нас є конгрес українців, який організовує подібні заходи. В День незалежності України святкування починаються із ранкового молебню і продовжуються великим концертом, який триває цілий день. Виступають хори, танцюристи.
— Чи маєте змогу куштувати страви української кухні та чи до вподоби вони вам?
Пол: Ми намагаємось святкувати, як і ви. На Святий вечір готуємо традиційні 12 страв, ідемо до церкви. На Великдень освячуємо кошики. Стараємось підтримувати збережені українські традиції, наскільки це можливо.
Христина: Звичаї дещо різняться, зважаючи на покоління та регіон України, з якого походять наші родичі. Мене всіх традицій навчила бабуся, тож зберігаю їх і передам нащадкам.
— Українська діаспора по всьому світу дуже згуртована і дружна. Найбільше ж гуртує біда, тож і нинішня ситуація на Сході теж об’єднала волонтерів навколо підтримки українських захисників, а колосальну допомогу їм надають саме з-за кордону. Українська діаспора в Канаді є чи не найчисельнішою і, знаємо, що теж не залишається осторонь цих подій.
Пол: Ми, українці Канади, розуміємо ситуацію й дуже підтримуємо вас. Усім серцем і душею ми хочемо, щоб настали мир і злагода в Україні, та молимось за це.
Розмову вела
Христина МЕЛЬНИЧУК.
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Громадсько-політичний тижневик
"Вільне життя"

Передплатний індекс: 61546

Адреса: 59300, м.Кіцмань,
Чернівецької області,
вул.Незалежності, 62, А.

Тел. (03736) 2-37-05, 2-12-22, 2-15-78,
2-39-72, 099-209-20-82.

web-сайт: www.freelife.cv.ua,
E-mail: free_life@ukr.net


Особистий кабінет
Особистий кабінет